RESILIENCE, европейската интердисциплинарна изследователска инфраструктура, обслужваща изследването на религията, стартира четвъртата си покана за кандидатстване за транснационални стипендии за достъп.
Поканата ще бъде отворена от 15 октомври до 1 декември 2024 г. Потребителите ще получат директен, бърз и ефективен достъп до колекциите на водещи изследователски институции и университети в Европа, ръководени от експерти в областта. Тъй като все повече и повече институции се присъединяват към RESILIENCE като домакини на TNA, гамата от предложения се разшири значително.
Достъп и ползи
Потребителите на стипендиите за транснационален достъп (TNA) ще получат пряк и ефективен достъп, физически и виртуален, до уникалните колекции и експертен опит на водещи изследователски институции и университети в Европа. В допълнение, престоят в TNA гарантира по-бърз достъп до ресурси, което означава по-ефективно използване на времето за изследване. Всяка приемаща институция предлага място за работа и подкрепа при навигиране във физически и цифрови колекции, като същевременно предоставя съобразени с местните условия съвети за пътуване и настаняване, както и допълнителни предимства за потребителя на TNA, уникални за институцията. Най-важното е, че потребителят на TNA ще се радва на експертни насоки, предоставени от опитни учени от приемащата институция, включващи ценни възможности за работа в мрежа към изследователското посещение.
TNA домакини
Домакини на TNA са координаторът на RESILIENCE FSCIRE (Болоня, IT), Archivio Generale Arcivescovile di Bologna, AAB (IT), Bar-Ilan University (Ramat Gan, IL), Bektashi World Center (Tirana, AL), CIRCSE (Milan, IT), J.A. Comenius Museum (Uherský Brod, CZ), KU Leuven (BE), New Georgian University (Poti, GE), „Свети Епифаний“ Културна академия (Agia Napa, CY), Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (България), Богословския университет в Апелдорн (Нидерландия), Университета в Любляна, Богословския факултет (SI), Университета в Мюнстер (Германия), Университета в Сараево (BIH) и Волоската академия за богословски изследвания (GR).
Освен това учените могат да кандидатстват за изследователски престой в една от петте италиански институции, участващи в консорциума ITSERR, който е специализиран в пресечната точка на цифровите хуманитарни науки и религиозните изследвания. Тези изследователски престои са изцяло финансирани от проекта ITSERR (със средства от NextGenerationEU).
Покана за кандидатстване
Поканата за кандидатстване е отворена от 15 октомври до 1 декември 2024 г. Стипендианти от всички кариерни нива могат да кандидатстват за кратко проучвателно посещение при домакин по техен избор и при условията на този домакин през академичната 2025-2026 г. Натиснете тук, за да прочетете поканата и да научите повече за предложенията на различните приемащи институции.